KONST / Litografier / Färglitografi 12113049
nr 1211 3049
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Hästar. Signerad, numrerad 45/360. Motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 19:37:57
2.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
22 okt